W sercu Abidżanu, największego miasta Wybrzeża Kości Słoniowej, które jest też głównym ośrodkiem gospodarczym, naukowo-kulturalnym i turystycznym kraju, dumnie góruje nowy posąg Marki Boskiej z Dzieciątkiem. Co czyni go wyjątkowym? Jest to majstersztyk technologii druku 3D!

Technologiczne Cuda

Posąg został wyprodukowany z filamentu Everfil PET-G, jednego z bardziej wytrzymałych
i trwałych materiałów dostępnych dla drukarek 3D. Jego ogromna waga – 780 kg – daje świadectwo skali projektu i zaangażowania zespołu, który nad nim pracował.

Z wyglądu składa się z 600 klocków, które zostały wydrukowane i połączone, tworząc imponujący posąg o wysokości 4 metrów. Z aureolą, całość dochodzi do 5 metrów. Wewnątrz posągu, dla dodatkowej stabilności, znajduje się stalowa rura, obłożona tymi precyzyjnie wykonanymi klockami.

Gigantyczne wymiary

Mimo iż sama figura Marki Boskiej z Dzieciątkiem mierzy 5 metrów, całość, wraz z podestem, osiąga imponującą wysokość 30 metrów. Dominuje nad otoczeniem, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów w mieście.

Znakomity wyczyn inżynieryjny

Proces tworzenia tej wyjątkowej rzeźby nie był prosty. Wymagał nie tylko 20 dni ciągłego druku, ale także zaangażowania 16 drukarek pracujących przez 24 godziny na dobę. W sumie, do jego stworzenia zużyto 350 kg PETG, co świadczy o imponującej skali projektu.

Zdjęcia przedstawiające, jak powstawał posąg, dostarczają wglądu w skomplikowany proces jego tworzenia i pokazują zaangażowanie oraz pasję zespołu odpowiedzialnego za ten projekt.

W erze cyfrowej i postępu technologicznego posąg Marki Boskiej w Abidżanie jest dowodem na to, jak nowoczesna technologia może współgrać z tradycją i wiarą, tworząc coś naprawdę wyjątkowego. Wspaniały symbol dla miasta, który łączy przeszłość z przyszłością